Dit bureau bracht in kaart hoe de grondwateroverlast is ontstaan. Hierdoor hebben we waardevolle inzichten verkregen over de werking van het grondwatersysteem, die we ook in de toekomst kunnen gebruiken. De volledige externe evaluatie van Tauw is te lezen via www.valleiveluwe.bestuurlijkeinformatie.nl
Interne evaluatie
In de tweede helft van 2024 hebben we binnen het waterschap ook een evaluatie gedaan. Hierin keken we naar de te leren lessen over ons eigen handelen tijdens de grondwateroverlast. Daarnaast maakten we een plan van aanpak met acties voor de korte en middellange termijn.
Met deze activiteiten werken we aan het inrichten van een robuust grondwatersysteem dat, binnen de grenzen van de maakbaarheid, rekening houdt met zowel langdurige droogte als met extreem natte omstandigheden. Benieuwd naar de interne evaluatie? Deze is ook te lezen via www.valleiveluwe.bestuurlijkeinformatie.nl
Vaststelling
Op 3 maart 2025 heeft het algemeen bestuur van Waterschap Vallei en Veluwe de evaluatie van de grondwateroverlast en het plan van aanpak vastgesteld. De meeste activiteiten uit het plan zijn inmiddels al gestart.